Geen files. Altijd op tijd
A30 afgesloten: Shortlease speed pedelec slim alternatief
Vanaf begin februari tot eind juli 2026 wordt de A30 tussen Barneveld en Lunteren afgesloten voor groot onderhoud. Voor veel forensen betekent dit maandenlang extra reistijd, omleidingen en stress. Maar er is een alternatief dat je misschien nog niet hebt overwogen: de speed pedelec. En met de shortlease van QicQ hoef je je niet meteen voor jaren vast te leggen.
Wat gebeurt er precies met de A30?
Rijkswaterstaat voert ingrijpend onderhoud uit aan de A30. De weg is aan het einde van zijn levensduur en krijgt een volledige opknapbeurt.
Van begin februari tot half mei 2026 is de zuidelijke rijrichting volledig afgesloten vanaf de aansluiting met de A1 tot aan afrit Ede-Noord. De noordelijke richting blijft open, maar met twee versmalde rijstroken en een maximumsnelheid van 90 km/h.
Vanaf half mei tot eind juli wordt het omgedraaid: dan is juist de noordelijke rijrichting dicht tussen Ede-Noord en de A1. Het verkeer wordt omgeleid via de A1/A28/A27/A12 en de A1/A50/A12. Rijkswaterstaat verwacht dertig tot zestig minuten extra reistijd. In de praktijk kan dat tijdens de spits nog veel langer zijn.
Omleiden vaak geen oplossing
De officiële omleidingsroutes lijken voor de hand te liggen. Maar je bent niet de enige die ze neemt. Duizenden pendelaars uit Amersfoort, Ede, Barneveld en omliggende plaatsen belanden tegelijk op dezelfde alternatieve routes. Het resultaat? Nog meer files, gestreste automobilisten en iedere werkdag een uur langer onderweg.
Thuiswerken is niet voor iedereen een optie. Klantafspraken, meetings op locatie, bouwplaatsen die niet naar jou toekomen – sommige werkzaamheden vragen nu eenmaal om fysieke aanwezigheid. En dan zit je vast. Letterlijk.
Hoe een speed pedelec je fileprobleem oplost
Je hebt nu twee opties: in de file gaan staan of kiezen voor een slimmer alternatief. Op een speed pedelec haal je zonder inspanning tot 45 km/u. Een speed pedelec is officieel geen fiets maar een bromfiets. Je hebt een helm nodig en een rijbewijs AM (maar als je een autorijbewijs hebt, zit dat er automatisch bij). Afstanden tot 30 kilometer kun je prima overbruggen. Je rijdt op het fietspad, soms op de rijbaan, maar nergens waar files je tegenhouden. Terwijl je collega’s vastzitten in de file, zoef jij richting werk.
Voorbeelden tijdwinst
Stel je woont in Barneveld en werkt in Ede. Normaal gesproken pak je de auto, een ritje van een kwartier over de A30. Maar tijdens de afsluiting moet je via de A1 en A12 omrijden. Reken op minimaal 45 minuten, tijdens de spits makkelijk een uur. Met een speed pedelec fiets je in ongeveer een half uur naar je werk. Geen omleiding, geen frustratie. En je bent veel voorspelbaarder, want files bestaan niet op het fietspad.
Nog een voorbeeld. Je woont middenin Amersfoort en je hebt klanten in Lunteren. Met de auto ben je gewend daar in 35 minuten te zijn. Maar dat gaat straks een heel stuk langer duren. Dankzij de trapondersteuning tot 45 km/u doe je er met de speed pedelec ook maar 35 minuten over. En tijdens die rit ben je al bezig: bellen met een headset, luisteren naar een podcast of gewoon genieten van de buitenlucht. Je komt frisser, alerter en productiever aan dan na een uur in de file staan.
Over de hele periode van zes maanden dat de A30 afgesloten is, bespaar je zo tientallen uren. Uren die je kunt besteden aan dingen die je écht leuk vindt.
Speed pedelec voordelen op een rij
- Geen files en omleidingen meer. Je kiest je eigen route en bent voorspelbaar op tijd. Gemiddeld bespaar je 30 tot 60 minuten per dag vergeleken met de verwachte omleidingsroutes.
- Je bent bezig met je gezondheid. Elke dag fietsen, ook met elektrische ondersteuning, is goed voor je conditie en mentale welzijn. De frisse lucht en beweging zorgen ervoor dat je fitter op je werk aankomt dan na een frustrerende file.
- Je draagt bij aan een beter milieu zonder in te leveren op gemak. Een speed pedelec stoot niks uit en verbruikt nauwelijks energie.
- Je bespaart geld. Geen tankkosten, geen parkeergeld, geen extra slijtage aan je auto door dagelijks omrijden. En met shortlease heb je niet eens een grote investering vooraf.
Wat is een speed pedelec shortlease?
De meeste mensen denken bij een speed pedelec aan een aankoop van enkele duizenden euro’s. Logisch dat je dan twijfelt. Gaat het werken? Vind ik het fijn? En wat als de wegwerkzaamheden voorbij zijn?
Shortlease is een flexibele manier om een speed pedelec te gebruiken zonder grote investering. Je leaset een speed pedelec vanaf drie maanden. Daarna is het contract maandelijks opzegbaar. Geen jarenlange verplichting, geen gedoe. Perfect dus voor de periode dat de A30 afgesloten is.
Bij QicQ hebben we de shortlease ontwikkeld voor situaties zoals deze. Toen de A7 werd afgesloten, maakten zelfs de Politie en Ambulance van Amsterdam gebruik van deze oplossing. Tientallen medewerkers waren zo overtuigd dat ze na de afsluiting zijn blijven fietsen.
Wat zit er in de shortlease?
In de shortlease van QicQ zit alles wat je nodig hebt. Onderhoud, verzekering, helm en fietstas zijn inbegrepen. Je hoeft nergens meer over na te denken, alleen te fietsen. Je speed pedelec wordt gratis thuisbezorgd, zodat je niet eens langs hoeft te komen. En na drie maanden bepaal je zelf of je doorgaat of stopt.
We zetten voor de shortlease speed pedelecs van Stromer in, een toonaangevend Zwitsers merk dat bekend staat om zijn kwaliteit en betrouwbaarheid. Deze fietsen zijn speciaal ontwikkeld voor dagelijks woon-werkverkeer en presteren uitstekend. Met accu’s die voldoende capaciteit hebben voor langere ritten.
Voor wie liever een e-bike wil die tot 25 km/u ondersteunt, bieden wij ook Riese & Müller fietsen aan. Die zijn ideaal als je kortere afstanden aflegt.
Nog niet helemaal zeker? Eerst een testweek
Misschien twijfel je nog. Red ik de afstand? Is een speed pedelec echt iets voor mij? Wij bieden een testweek voor €150,- aan. En als je een shortlease afsluit, krijg je dat geld gewoon terug.
Zo loop je geen risico. Je test eerst. Pas daarna beslis je.
Start vandaag nog met shortlease
Hoe werkt het praktisch? Het is heel simpel.
- Vul het shortlease formulier in.
- Binnen één werkdag nemen we contact met je op om de details te bespreken. We kijken samen welke speed pedelec (of elektrische fiets) het meest geschikt is voor jou, wanneer je wilt beginnen en hoe de levering verloopt.
- Wij regelen een speed pedelec voor je, volledig verzorgd.
- De speed pedelec wordt gratis bij je thuisbezorgd. Je krijgt uitleg over de werking. Vanaf dat moment kun je meteen starten met fietsen.
Dat de A30 afgesloten is, betekent niet dat jij ook vast hoeft te zitten. Met een shortlease speed pedelec kies je voor vrijheid, gezondheid en voorspelbaarheid. Geen files, geen stress, geen verloren tijd. Gewoon lekker fietsen terwijl anderen stilstaan. De eerste forensen zijn al overgestapt. Wanneer volg jij?
Veelgestelde vragen
Hoe snel kan ik een speed pedelec krijgen?
Zit er ook onderhoud bij de shortlease?
Wat als er iets kapotgaat?
Moet ik zelf voor een helm zorgen?
Hoe ver kom ik op één acculading?
Kan ik de speed pedelec ook in het weekend gebruiken?
Kan ik een speed pedelec in de winter ook gebruiken?
Wat als ik de speed pedelec na drie maanden niet meer nodig heb?
Laatste update: 27 januari 2026